GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Matservis 3342123
*
nr 334 2123
Matservis
45 del. Gefle, Tibet
Utrop:
300 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 november 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/10 16:50:30
1
300 kr
1/11 12:05:09
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle keramik matservis mattallrik svensk keramik svenska keramiker tibet
-
3115 Matservisdelar
26 delar, Höganäs, 1970-tal. Diameter: 16-24 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:59
*
Matservis
nr 334 2123
Matservis
45 del. Gefle, Tibet
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 november 2004 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/10 16:50:30 | 1 | 300 kr |
1/11 12:05:09 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle keramik matservis mattallrik svensk keramik svenska keramiker tibet
-
3115 Matservisdelar
26 delar, Höganäs, 1970-tal. Diameter: 16-24 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:59